| ANONIM5677654 a întrebat:

Buna ziua!
Sufar de astm bronsic intermitent. Vroiam sa va intreb daca aceasca boala poate cauza si dureri in piept, le am mereu cand ma incordez sau cand respir uneori la fel si niste dureri in spate, ma mai doare si atunci cand apes pe piept.
Iar cand dau aer puternic afara din plamani se aude un zgomot ciudat,, ca si cum s-ar rupe ceva" nu stiu daca ma intelegeti aici.
Vreau sa stiu daca e din cauza astmului sau e din cauza la altceva.
Am cautat pe net la simptomele astmului pulmonar si nu am gasit aceste 2 probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Crede-ma ca nu conteaza parerea noastra, ci a medicilor.

| ANONIM5677654 explică (pentru neutrino):

Ma duc zilele urmatoare din nou dar totusi as vrea sa stiu.

| kar1GaNNN a răspuns:

Noi nu te putem ajuta draga Danutz, trebuie sa mergi la medici si sa iti spuna ei problema.
Sa ai multa sanatate!

| Eugen866 a răspuns:

Da cauzeaza dureri in piept