| andrutik a întrebat:

Sunt insarcinata in 39 saptamani am fost la doctor mi-a spus ca am colul scurtat de 1.5 cm si trebuie sa se declanseze nasterea ca i-a simtit capul, daca nu luni sa fiu la spital pentru internare.La spital imi va declansa el travaliu sau imi va face cezariana ca nu stiu? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca vei naste natural, numai in caz ca sunt probleme iti vor face cezariana....nastere usoara!

| morningstar a răspuns:

Depinde ce alegi tu dinainte. Le poti spune ca daca vrei cezariana si atunci nu ii mai intereseaza sa iti mai declanseze nasterea, te opereaza direct. Dar daca ai trecut de termen si tu nu vrei cezariana, se poate sa iti declanseze nasterea pentru ca altfel bebelul e in pericol. Eu o sa aleg peridurala. Mai multe raspunsuri poti afla pe siteul www.sarcinapesaptamani.ro Nastere usoara!

| Azµre a răspuns:

Discută cu medicul! Noi nu știm ce să te sfătuim! Decât să te speriem mai bine vezi un medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://www.mamicamea.ro/sarcina-pe-saptamani/Page-3.html
Cred că îţi va face doctorul cezariană.
Te pup!

| ARF a răspuns:

Cred ca o sa iti declanseze el travaliul. Nu stiu :-s

| ShadowDancer a răspuns:

Pai asta stabileti tu imprecu doctorul si familia. TPU chiar nu este locul potrivit pentru o astfel de intrebare. Lucrurile astea se discuta doar cu oameni specializati.