| GyS2018 a întrebat:

Hei tpu.As putea naste natural sau trebuie sa fac cezariana? Deci sa va explic de ce intreb asta: Am o rana pe col uterin si uterul prea in spate. Doctorita mi-a spus ca la nasterea naturala din cauza ranii pe care o am ca mi se va rupe colul si ca voi sangera foarte rau. Ma gandesc ca daca voi face cezariana nu se va mai rupe " nimic" si imi va cauteriza decat rana care o am. Ps.am 6 saptamani de sarcina. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai discutat subiectul cu medicul tau de ce ne intrebi pe noi aici care nu avem nicio pregatire medicala?

| GyS2018 explică (pentru suntserios):

Am intrebat in special mamicile care sau confruntat cu asa ceva. Am cerut un sfat o parere, nu credeam ca o sa te deranjeze puteai sa treci mai departe daca nu aveai un raspuns la intrebarea mea. Oricum iti multumesc!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Asculta-ti doctorita sau, macar, mai intreaba un alt doctor daca nu esti multumita de raspunsul ala.