| mirel12314 a întrebat:

Buna ziua Tpu.Am o intrebare:Ziua cand stau in pat linistit, dupa ce ma ridic brusc din pat am 2-3 secunde o stare de ceata in fata ochilor si de semi-constienta.E ceva grav? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Lipsă de vitamine și minerale.
Nu trebuie să ne ridicăm brusc din pat niciodată. Ci întâi în poziția de șezut și apoi în picioare. Este normal ca atunci când ne ridicăm brusc din pat să ne simțim amețiți.
Un stil de viață sănătos va readuce lucrurile la normal: odihnă suficientă și la timp, hrană sănătoasă (vegetală) și la timp, apă suficientă, etc.
Evită să ajungi la astfel de stări de amețeală. Alimentele vegetale au vitaminele de care avem nevoie zilnic.