| Alex_Ruski_1971 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o problema am fost la doctorul de familie cu o problemă numita Fimoza, dat un bilet de trimitere la spital. Ce credeți sa o sa imi faca doctorul respectiv? La multi am auzit ca le-a dat o crema sau i-a operat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Medicul va analiza problema cu care te confrunti si va face recomandari. Nu te poate obliga sa ti se faca vreo interventie. big grin
Daca crema te poate ajuta, cu siguranta o va prescrie.winking
Daca e nevoie de interventie chirurgicala, fie ca opera asupra atei penisului (cea care ajuta la decalotare si care se afla sub gland), fie va propune circumcizia (indepartarea preputului si lasarea glandului fara acoperire - decalotarea nemaifiind posibila).