| Nuconteaaza1234 a întrebat:

Buna ziua, TPU!
De revelion am avut o problema, am facut scaun cu sange, am fost la urgente, dar nu am avut nimic, nici fisura anala si nici hemoroizi, probabil o fi fost de la bautura. De atunci a trecut dupa 5 zile si astazi pe la 1 dimineata am ramas prost, iar s-a intamplat, sangele nu are o culoare foarte inchisa, nu ma doare nimic si in afara de asta nu am alte probleme, totusi ma face sa-mi pun niste semne de intrebare, ce ar putea fi. Vreau sa precizez ca in ziua aia de revelion m-a verificat si mi-a spus ca nu am absolut nimic, astazi s-a intamplat aiurea, nu am baut nimic si de mancat am mancat doar salata de vinete, ce poate sa fie? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fa o colonoscopie si vei afla, nimeni nu poate stii fara sa faca colonoscopie. Asa ca programeaza te fa analize si vezi ce ai, diagnostic pun doctorii adevarati nu TPU.

| Nuconteaaza1234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Astazi nu s-a mai intamplat, nu vreau sa merg iar la spital sincer, si pentru ca imi este frica, dar si pentru ca nu vreau sa mi stresez iar parintii, a durat 3 zile si vad ca astazi cumva a trecut, daca se va mai repeta, nu voi avea alta optiune decat sa ma duc la spital

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știu că ți-e frică, dar e mai bine să nu ignori problema. Poate fi orice, incepând de la hemoroizi, până la cancer de colon.
Asadar, mergi la un medic specialist.
Si la gastro, ceri sa faci si colonscopie si afli cauza!

https://www.drmax.ro/articole/ce-afectiuni-poate-indica-scaunul-cu-sange