| irinafatatrista a întrebat:

Buna ziua TPU.
In urma cu 2 ani am avut o intoxicatie ivoluntara cu Antigel, am ajuns la spital mi-au facut spalaturi stomacale, mi-au pus perfuzie, dupa dializa etc. Tot ce se face.
Ma rog.
Am auzit ca s-au afectat rinichii, eu in astia 2 ani m-o dau durut pe la rinichi cateodata dar trecea(multa lume spune ca rinichii nu dor, adica nu simti)
Ideea e ca de cateva zile ma doare in fiecare zi in partea stanga,(cum vad eu).
Si gen daca ma ridic si ma misc se simte mai tare, dar nu ustura sau ceva.
Si mi-e frica sa nu fie ceva.
Ce pot face?
In afara de 112 si spital?
Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In afara de 112, spital sau un consult la un medic specialist, logic vorbind, mai ai doua variante:
- sa faci tu ceva legat de sanatatea ta acasa;
- sa stai asa.

Iar legat de faptul ca ai putea sa faci tu ceva, bea apa, apa cu lamaie, mananca sanatos legume si fructe, poate salate cu putin otet de mere, care ajuta.

Dar desigur, stiai si tu aceste recomandari naturiste ^_^

Numai bine!

| raMLesS a răspuns:

Nu mai bea cola sau alte bauturi acidulate, iar in 2-3 zile nu o sa mai si nimic.

| dinaprilie a răspuns:

Cred ca esti constipat..verifica

| irinafatatrista explică (pentru dinaprilie):

Constipat-ă. Dar da, am inteles idea. Mersi

| dinaprilie a răspuns (pentru irinafatatrista):

Excelent! Sa ne spui si noua cum se "termina".