| Ionut_Alexandru_1989_5M2d a întrebat:

Buna ziua tuturor, am si eu o nedumerire, am probleme cu fierea si cred ca o sa trebuiasca sa o scot. As vrea sa stiu daca dupa operatie mai am voie sa fac sala de forta sau efort fizic ca inainte de operatie? Mentionez ca in prezent lucrez in domeniul naval si è foarte greu ma lupt cu greutati mari si depun mult efort fizic timp de 10 ore pe zi. Vreau sa stiu daca dupa operatie pot sa mai fac sport sala sau sa muncesc ca si inainte de aceasta. Va multumesc de ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei7600 a răspuns:

Dupa ce faci operatia trebuie sa nu ridici greutati, sau sa faci eforturi vreo 1 sau 2 ani. Dar dupa 1 sau 2 ani poti sa ridici greutati si sa faci eforturi din nou.