| deealove1 a întrebat:

O prietena de-a mea a facut pojar, azi nu a venit la scoal. Saptamana trecuta ii aparusera bubite rozalii acum are puncte rosii.Eu nu am facut pojar. Saptamana asta am luat-o in brate, am pupat-o, am stat cu ea in banca. E posibil sa fi luat si eu pojar de la ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Totusi,daca spui ca nu ai avut pojar, ar trebui sa fii atenta la simptome in urmatoarele zile. Cele mai frecvente sunt bubitele pe tot corpul, febra, iti curge nasul, simptome asematoare ca unei raceli, diferenta o face bubitele care apar primele.

1 răspuns:
| marianvranceanul1 a răspuns:

Nu.Pojarul e o boala a copilariei.Nu faci pojar decat o singura data in viata.