| Dirjoanca_Georgiana_1992 a întrebat:

Bunaa.Am o intrebare: cum scapi mai repede de un abces dentar? funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| helooooo a răspuns:

Eu ieri am avut abces dentar.Am luat jumatate de pliculet de Aulin, se gaseste in farmacie si e foarte ieftin sau iesi la 6 ore antibiotic timp de 2 zile.Eu zic ca e mai simplu cu Aulin.Mie mi-a trecut. Funda?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este la apogeu, îl poți sparge cu degetul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru abces dentar este un gel pe care il aplici de doua ori pe zi. intreaba la farmaciewinking

| tr3ig a răspuns:

Cel mai bine te duci la un dentist, el stie ce iti spuna sa faciwinking