| anonim_4396 a întrebat:

Bunaa,as putea zice ca am problema,dar nici nu o am,sunt foarte slaba, am 1.70 si 43 kg,fund aproape deloc,parca nu ma simt in pielea mea,de multe ori ma ingras dar revin la loc,nu imi pasa de lume,pur si simplu pentru ca vreau eu sa arat bine,pentru mine,asa de mult mi-as dorii sa ma ingras putin,la picioarre,dar nu cu medicamente,am luat o gramada si am slbit mai tare,fac sport,am incetat sa mai fac,dar tot asa sunt,mai exacct va cer un sfat in alimentatie,ce sa mananc.cat,lla ce ora.sau ce altceva as putea sa mai fac,, heelp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai nevoie de consultatia si sfaturile unui nutritionist deoarece ai un deficit de masa corporala de circa 10 kg. Este singurul in masura sa iti faca o lista cu o alimentatie variata si echilibrata in cele 3 componente de baza obligatorii(lipide, proteine, carbohidrati). Aceasta lista este de obicei elaborata pe zile, ore, kcal etc. Multa sanatate