| Fetitsa123 a întrebat:

Buzele imi sunt foarte crapate.Ma tot dau cu strugurina da tot nu se mai vindeca. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Pentru ca nu ai ales ce trebuie. Eu iti recomand "Vaseline" lip therapy.
E extraordinar de bunhappy

| MyMindRules a răspuns:

Buna! Sunt crapate dic cauza frigului, continua sa-ti dai cu un balsam de buze de la Nivea, sunt foarte bune :
http://www.lady4ever.ro/......nului.html
Dupa ce va trece gerul, buzele tale se vor vindeca singure.
Bft!

| MescaMascalina a răspuns:

Foloseste crema de galbenele, e super eficienta

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Foloseşte o cremă, cu muşeţel sau aloe vera.Şi mai apoi dă-te cu strugurel.

| Anytha9 a răspuns:

Pe langa toate aceste creme trebuie sa te hidratezi binewinking. succes!

| oannna3 a răspuns:

Foloseste miere in fiecare seara. Sau ulei de masline, putin incalzit. Sunt foarte bune si sunt la indemana oricuiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca niste remedii naturiste. Eu, de exemplu, folosesc mierea. Iti dai pe buze si ti le face foarte catifelate. Bafta!

| Chr2012 a răspuns:

Crema de galbenele! de la orice farmacie de 2-3 ori pe zi sau atunci cand incep sa se usuce.

| oanutza23 a răspuns:

Incearca sa te dai pe buze cu miere sau cu ulei de masline macar o data pe zi...pentru mine functioneaza

| ddanciu69 a răspuns (pentru oanutza23):

Da,,ulei de masline happy