| Kim002 a întrebat:

Heeei TPU straight face

mi se crapa foarte tare buzele si arata foarte urat, avand in vedere ca le am si mai " pline " adica am buzele mai " mari "
mi-am cumparat strugurina, am vreo 10, si nici una nu ma ajuta?
ce pot sa fac?
funda

Răspuns Câştigător
| DyahAle a răspuns:

Incearca un scrub pentru a elimina pielea moarta, cel putin o data pe saptamana. Il poti face din zahar amestecat cu miere, sau chiar cu periuta de dinti. Trebuie sa iti "tuguiesti" buzele (botic), freci energic in mod circular timp de un minut, dupa care hidratezi :)
http://diaalexandra.wordpress.com

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Aloe Lips cu jojoba - balsam de buze. Costă între 17 şi 20 lei, doar că se găseşte destul de greu. Eu l-am primit din Elveţia de la o prietenă. E foarte bun, pentru orice problemă a tenului.Asta pentru că e foarte hrănitor.
http://www.aloevera-forever.eu/Aloe-Lips.html
Comandă-l de pe net, în magazine mai mult ca sigur nu se găseşte. Cred că e cel mai bun produs inventat vreodată.

| Anastasia1997 a răspuns:

Hey,ce poti face:
Sa ai in permanenta la tine un balsam bun de buze(incearca de la Nivea) si sa il si folosestibig grin
O alta varianta ar fi remediile naturiste:Se ung buzele cu unt fara sare sau cu smantana proaspata.
Se sterg buzele cu o felie de castravete crud.
Se ung buzele crapate cu ulei de masline.
Se foloseste un ruj hidratant sau un balsam pentru buze.
Se amesteca 3 picaturi de ulei de trandafir cu o lingurita de ulei de porumb si se ung buzele de mai multe ori pe zi.
Se taie o capsula de vitamina E si se ung buzele crapate cu uleiul din interior.
De asemenea, in perioada respectiva se vor consuma cat mai multe lichide. sper ca te-am ajutat happy :*

| alinaaa26 a răspuns:

Seara inainte de culcare da-te cu miere pe buze si lasa-le asa pana dimineata

| RoBy11 a răspuns:

Sa ai in permanenta la tine un balsam bun de buze(incearca de la Nivea) si sa il si folosestibig grin
O alta varianta ar fi remediile naturiste:Se ung buzele cu unt fara sare sau cu smantana proaspata.
Se sterg buzele cu o felie de castravete crud.
Se ung buzele crapate cu ulei de masline.
Se foloseste un ruj hidratant sau un balsam pentru buze.
Se amesteca 3 picaturi de ulei de trandafir cu o lingurita de ulei de porumb si se ung buzele de mai multe ori pe zi.
Se taie o capsula de vitamina E si se ung buzele crapate cu uleiul din interior.
De asemenea, in perioada respectiva se vor consuma cat mai multe lichide.
Te rog funda!