| gabi9119 a întrebat:

Ca sa ma ingras trebuie sa consum calorii. Dar trebuie si un anumit numar de carbohidrati grasimi etc etc? Eu incerc sa ajung la 2500-3000 de kcal insa nu ma uit si la carbohidrati grasimi etc. Pot sa ma ingras asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Frate vrei săte îngrași? Bacsează rupe fi gaură negră nu mai tine cont de calorii și de alte bacsezăn tine rupe tot fâte dinozaur.

| IComeNuts a răspuns:

Ce intelegi prin ingrasat?

Daca vrei sa pui grasime, trebuie sa mananci multe calorii, nu conteaza sursa atat timp cat scopul este de a pune grasime. Poti sa te ingrasi si numai cu bere daca nu te intereseaza decat sa pui grasime. Eu am ajuns de la 72kg la 107 kg intr-un an si un pic doar prin a manca chipsuri, KFC, ciocolata, bomboane, lasagna si tot felul de mancaruri proaste si multe.

Ca sa te ingrasi, trebuie sa uiti de numarul de calorii si sa infuleci nonstop si de ori cate ori iti este pofta. Nu recomand, eu era sa ma distrug asa.

Daca vrei sa cresti in greutate intr-un mod sanatos, aici e alta situatie. Micronutrienti, macronutrienti, cantitati de proteine, carbohidrati, grasimi etc etc.

| gabi9119 explică:

Sau proteine, adica pot sa ma ingras daca nu tin cont de aceste lucruri, si tin cont doar de calorii