| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ca sa vezi daca ai sau nu infectie urinara trebuie sa faci toate testele alea de urina? Chiar si urocultura adica? Si cate teste de urina sunt? Trebuie facute toate neaparat sau cate? Ca si eu am fost anul asta sa mi se faca test de urina si a iesit ok, dar sigur am si eu o infectie urinara ca totusi imi miroase putin penisul... Nu miroase urat tare dar, miroase totusi. Atunci trebuie sa fac si urocultura si si alte teste asta daca mai sunt si alte teste? Sau cum ar fi cel mai bine sa procedez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mirosul penisului este de la nespalare, nu de la infectie urinara.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ori nu stii sa-l speli foarte bine cu apa CALDA si sapun, prin faldurile lui, ori ai infectie, daca se scurge ceva din el.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Urocultura si evidnet de boli cu transmitere sexuala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Si spala-te mai des, macar de 2 ori pe zi, cu geluri cu PH neutru, nu sapun normal, cauta ceva pentru igiena intima.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu stiu, ti-am zis,incearca pe partea cu cadida, samd.o crema, niste ceai, vz ce iese, daca nu vrei la medic..si de la candida poti avea usturimi, ti-am zis

| Violleta2022 a răspuns:

Stiu asistentele de la laboratoarele de analize medicale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai cadida si trebuie clotrimazol de la farmacie, crema. daca miroase..bea ceaiuri de merisoare si vezi cum te simti dupa. daca nu iti e bine, mergi la medic, clar, si o sa-ti dea si test de urina, care se face unul odata pentru problema in cauza.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu face nici un rau,dar daca miroase, te ustura, poti avea asta si de la bts, nu doar infectie urinara, depinde acum, tu stii cu cine umbli si ce faci..citeste prospectul, eu am folosit, mi-a fost ok.