| Alex1112z a întrebat:

Cam cate kg ar trebui sa am la 1.83? Tin sa mentionez ca, cam am grasime pe piept si burtica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ajutor517 a răspuns:

Cam 70 kg daca esti sedentar.
Daca esti mai atletic 80-90Kg. (muschii cantaresc mai mult decat grasimea)

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum, respectiv dacă eşti fată sau băiat.
INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| ajutor517 a răspuns (pentru bursuc001):

Il cheama Alex, deci tu ce crezi?

| corbulalbrosu a răspuns:

Minim 75 de kg dar nu mai mult de 85 de kg, pentru a nu arata ca o prajina. Sanatate!

| Sofer a răspuns:

Undeva la 80 kg. Ar trebui sa te apuci de sport sa dai jos grasimea sa ai un corp de invidiat.

| UzOm a răspuns:

Undeva între 80-83.

| Alex1112z explică:

Am 78. Dau bacu si ma apuc de sport! Multumesc mult