| Girly97 a întrebat:

Cam de o saptamana simt ca o gingie este umflata atat in partea din fata cat si partea din spate. Am crezut ca va trece dar tot asa a ramas. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la un stomatolog sa te vada si sa-ti dea ceva pentru desumflarea gingiei, sau incearca un antibiotic natural biomicin.

| Victoria18 a răspuns:

Pai a ramas ca s-ar putea sa ai puroi! Du-te urgent la doctor! Nu e normal ca intr-o saptamana sa nu se fi desumflat deloc.

| iAMVi a răspuns:

Daca nu ma insel din ce citisem, se intampla asta cand la baza dintelui/maselei se strang resturi de mancare care inflameaza gingia, adica daca nu te-ai spalat corespunzator pe dinti.
Parca erau niste "leacuri" pentru asta cum ar fi sa-ti clatesti gura cu ceai de musetel de cateva ori pe zi