| TudyPufulet696 a întrebat:

Salut
Deci revin si eu cu o problemă legată de fumat.
Am 14 ani, si fumez cam din vara (foarte rar, dar in ultimul timp am fumat in fiecare saptamana)
Si as dori sa le spun părinților ca ma cam macină gândul acesta
Ei nu mau prins niciodată fumand sau cu țigări la mine
Doar o data imi mirosea geaca si le am zis ca au fumat niste prieteni
Tin sa precizez ca tatăl meu este fumători si sora mea ă fumat dar s-a lăsat
Mama mea este foarte deschisa, am mai dezbătut subiectul de fumat cu ea ( adica ma mai întrebat de fumat si ca nu merita sa fumezi)
Intrebarea este cum sa le spun? Nu stiu cum va reacționa tatăl meu, care nu cred ca se va enerva prea tare
Dau funda

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cunosti efectele negative ale fumatului?
Stii ca poti face cancer pulmonar si sa nu apuci 20 de ani?
Chiar nu-ti pasa de sanatatea ta?

| FaraNumePls a răspuns:

"Știi? Nu e vina mea, prietenii sunt de vina!" Iar după spui că fumezi.