| Maestronos a întrebat:

Cand casc imi pocnesc urechile si ma dor destul de tare. Care sa fie problema? E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Ai probleme la nivelul articulatiilor temporo-mabdibulare, ele iti pocnesc cand casti sau cand deschizi larg gura. Rezolvarea o gasesti la dentist, pentru ca aceasta problema e generata de o ocluzie dentara anormala.

| Maestronos explică (pentru Empathizer):

Este normal sa ma si doara?

| Empathizer a răspuns (pentru Maestronos):

Da.

| 2dor4 a răspuns:

Ar trebui sa te consulte un doctor. banuiesc ca e legat de tensiune..sau presiune atmosferica. cel mai bine verifica un doctorwinking

| ioanandrei a răspuns:

Cred ca ai otita si eu am avut cand eram mai mic si ma dureau urechile cand cascam. oricum du-te la doctor. daca e otita trece cu un antibiotic au ceva in genu