| Robert_Mocanu_1995 a întrebat:

Hei!
Am si eu o problema de freo doua luni am urechile infundate. Adica cateodata nu am nici o problema ar cateodata aud cu ecou sa mai tare sau mai incet si cand ie de casc cateodata aud ca imi plesneste ceva in auntru.
Deci intrebarea mea este ce pot sa fac ca sa scap de asta si sa aud normal.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emignon a răspuns:

Este necesar un consult ORL cât de repede,și azi,după ce vă treziți. E bine de mers la medicul de familie după bilet de trimitere,a plăti asigurarea de sanatate la o firma de asigurari (asta bineânțeles dacă nu sunteți asigurat din sistem),și a face un consult la ORL,cum v-am spus. Nu doare,și pe deasupra vă veți rezolva garantat problema,dacă-i numai asta și nu sunt complicatii. Vă spun din experiență, și eu am avut urechile înfundate, și m-am dus la ORL, prin 1997, și de atunci nu mai am probleme în această privință.
Mult succes, și însănătoșire grabnică!