| Stefan00067 a întrebat:

Cand ma doare maseaua ce sa fac? Exista vreun fleac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ilasadrian a răspuns:

Aprinde o tigare si bag-o in urechea

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ia o gura de alcool, vodka, palinca ceva si tine acolo pe partea dureroasa pana amorteste apoi scuipa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "vreun fleac" ca să îţi treacă rolling on the floor

Cel mult, poate vrei un LEAC pentru ca să-ţi treacă durerea de măsea!

Pentru a atenua temporar aceste dureri, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Ketorol/Ketonal, Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), etc.

De asemenea, TREBUIE să mergi la STOMATOLOG pentru ca să vadă ce "probleme" ai la acea măsea şi pentru tratamentul adecvat!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O picatura de iod pe maseaua care doare amelioreaza durerea şi poate opri un abces.
Doar sa tii o picatura acolo si nu o inghiti. Apoi, se periaza.
Te pup!

| coztel5437 a răspuns:

Pune ceva rece

| RoxKnkK a răspuns:

Da...mersul la dentist!

| Cipuu a răspuns:

Apă cu sare, spirt, rachiu dacă nu dentist! big grin

| Kosaerik94 a răspuns:

Flecaul este dentistul si dupa ai scapat daca trebuie sa-ti plombeze nu te doare si daca il lasi asa o sa te urci pe pereti noaptea!