| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare maseaua foarte tare si nu pot sa dorm, ce-as putea face ca sa-mi treaca durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Algocalmin fiole(se bea cu apa) sau pastile. Daca nu ai, incearca cu un paracetamol, dar e mai slab.
Uite si leacuri babesti:
http://www.click.ro/......i-de-dinti
http://www.tpu.ro/......e-solutii/

http://www.financiarul.ro/......-de-dinti/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Du-te la farmacie si ia Aulin. Parca asa i zice.

| Anonimuserr a răspuns:

Ia o pastilă. Încercă nurofen immedia forte şi nu uita cel mai bun calmant rămâne tot dentistul.
Poţi lua o săptămână calmanete dar tot la dentist vei ajunge mai devreme sau mai târziu. Aşa că i-aţi inima în dinţi şi du-te la dentist. Vei rezolva problema, ai să vezi că o să fi bucuros că poţi dormi fără durere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu despre ce anume vorbesti...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu șterg răspunsul.
Dacă ești nevinovat nu trebuie să îți fie frică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acuma stiu despre ce anume intrebari spui, pai acele intrebari le-am pus cu un anumit scop educational, pentru ca inainte sa pun eu intrebarile la frate-meu in clasa a venit o politista si le-a vorbit despre legi elevilor, frate-meu mi-a spus despre ce le-a invatat politista in clasa si m-a facut curios asa ca am intrebat si eu cateva intrebari legate de legi.Este bine sa invatam aceste legi si sa-i sfatuim si pe altii sa respecte legile.N-as incalca niciodata vreo lege si nu sunt tentat sa incalc legile,viata e frumoasa cand esti liber si nevinovat, si cu credinta in Dumnezeu, Slava Domnului! O seara placuta iti doresc!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păstrează asta pentru judecător.

| DeathOfDreams a răspuns:

Ia ceva pastilă pentru durere și du-te cât mai repede la dentist.

| Hyung17 a răspuns:

Cand m-a durut maseaua ultima data am ajuns pe scaunul de la dentist si dupa ce mi-a facut ceva in gura am scapat de durere. Eu am incercat sa pun gheata, am mers la ora 3 pe strazi ca sa caut o farmacie deschisca sa imi iau medicament, tot nu mi-a trecut, am vrut sa imi scot maseaua, dar nu am reusit. Daca nu iti trece durerea du-te maine neaparat la un dentist!