| lolita24 a întrebat:

Salut, pe mama o doare maseaua ingrozitor.ce poate sa faca? Ca sa-i treaca macar in seara asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Beti o gura de tuica, pe care trebuie sa o tineti in gura pe partea maselei care va doare.
Usturoi pisat pus sub forma de compresa la masea. Trebuie tinut cateva zeci de minute.
Daca esti fumator, poti sa tii fumul de tigara la masea
Fa un un cornet de hartie caruia ii dai foc si baga-l in urechea corespunzatoare partii cu durerea

Sursa: http://inocentul.com/durerea-de-masea-tratament-naturist/

| Lolly94 a răspuns:

Un nurofen, alcool in acel loc, spirt sau parfum.

| h3r a răspuns:

Ce au spus ceilalti si... sa-si puna ceva cald pe partea unde e maseaua problemawinking. O va calma.

| eduardpuiu93 a răspuns:

Algocalmin sau antinevralgic

| lolita24 explică:

Multumesc tuturor! V-as da funda la toti daca ar fi posibil..sau voturi, insa din cauza ca sunt junior desi am contul de cativa ani nu pot face nimic mai mult. Mersi din nou..cand reusesc sa trec la Senior va dau voturi promitwinking

| danielalex a răspuns:

Un ciocan laughing sau antinevralgic, nurofen, aspirina

| Claudiu666 a răspuns:

Algolcamin,antinevragic si ceai cald.mie asa imi trece, nu stiu altii iau 100 grame de tuica la masea de aia tare laughing si zice lasa ca imi trece, nu stiu cei trece setea de tuica sau durerea, sigur a traso curentul, maseaua mintii?