| anaa88 a întrebat:

Cand ma trezesc, vad pe chilot o secretie albicioasa...ce inseamna? Funda :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Scurgerea vaginală alb-gălbuie despre care spui este secreţia vaginală NORMALĂ şi o vei avea până la menopauză ( întreruperea fiziologică a ciclurilor menstruale ).

Doar că, aspectul secreţiei vaginale normale DIFERĂ în funcţie de perioada de fertilitate în care te afli.

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.mamicamea.ro/sanatate-femei/secretia-vaginala-normala.html

Dacă acea scurgere/secreţie NU are miros urât/deranjant şi NU este însoţită de mâncărimi sau usturimi, şi dacă are o culoare albă/transparentă ( eventual puţin spre roz ) atunci NU ai de ce să te îngrijorezi.

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa-ti schimbi chilotii. Evident, nu inainte de a face un dus.

| AndreeaAnghel2411 a răspuns:

Nu te speria! Acea secretie apare pe chilot inainte de menstruatie, de obicei. Mie mama mi-a spus ca se cheama scurgere laughing Ceea ce e cam amuzand soo... E complet normal nu iti fa griji!

| Suck a răspuns (pentru AndreeaAnghel2411):

Ai chemat instalatorul? Iti dau numarul meu?