| Alexa343434 a întrebat:

Cand se dau analizele de sange din vena? Din care mana se ia sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

De la amandoua pot incerca sa ia asistentele medicale, totul depinde de venele tale. Daca ai venele subtiri vor incerca sa ia sange de la ambele maini pana gasesc vena potrivita. Nu exista o mana standard pentru recoltare sange, o dai pe care o vrei. Rezultatul analizelor ies in 2-3 zile sau dupa o saptamana depinde de centrul medical.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza absolut deloc. Din cea la care se vad venele superficiale mai bine.

| BroascaCuElice a răspuns:

Amandoua

| K0sti a răspuns:

Din vina cui?

| brioșicaviolet23 a răspuns:

De la oricare mana, nu e o regula