| midiots a întrebat:

Cand stau cu mainile "moi" sau in buzunar nu stiu de ce mi se umfla venele iar cand le ridic si mi le pun dupa cap sau stau cu ele ridicate mi se "desumfla". Imi puteti da niste sfaturi sau sa stiu si eu de ce se umfla venele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| herbalist a răspuns:

Daca prin " se umfla " intelegi doar o usoara imflamare a venelor si ai o constitutie mai subnutrita nu ai de ce sa te temi deoarece asa se intampla iar cand ridici mainile deasupra capului e logic ca se dezumfla eventual se schimba culoare pielii deoarece sangele circula mai greu