| anonim_4396 a întrebat:

Cand stau in pat pe spate simt pulsul in urechea stanga, din ce motiv ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu daca este vorba de ceva mai grav, insa... tind sa te anunt ca aceasta "problema" poate sa fie ceva chiar normal.
Aproape toate persoanele simt pulsul in diverse parti ale corpului, atunci cand il constientizeaza.
Pulsul se simte atunci cand un vas de sange este apasat peste un tesut dur, se creaza presiune si astfel se simt bataile inimii. Deseori si cand stam in pat pe o parte, pe ureche, simtim pulsul. Acum ca tu ai stat pe spate..., este posibil si asa.

In rest, daca chiar vrei sa faci un control, poti sa o faci. Insa din punctul meu de vedere, este ceva normal happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zumzet, bâzâit, țiuit, puls sunt simptome comune ale tinitusului.
De cele mai multe ori tinitusul nu este o problema reala de care sa îți faci griji, dar poate fi o problema profunda în anumite situatii.
Indiferent care este cauza tinitusului, este important să mergi pentru consultație și testarea auzului.Recomand un consult ORL cu un test timpanograma.
Eu l-am facut cand aveam aceeasi problema si mi-a dat pozitiv, iar mai departe am urmat un tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau să te sperii sau să dau vreun diagnostic, dar ar putea fi vorba despre tensiune arterială crescută. Se întâmplă mereu? De cât timp? Îti recomand să mergi la medicul de familie să-ți verifice tensiunea.

| Bruno92 a răspuns:

Spondiloza cervicala sau hipertensiune arteriala