| anonim_4396 a întrebat:

De ce simt pulsul in urechea dreapta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Acest simptom poate apare in mai multe boli: hipertensiunea arteriala, insuficienta circulatorie vertebrobazilara (se asociaza cu spondiloza cervicala, ameteli), afectiuni ale urechii(infectii urechea interna, neurinom acustic) si afectiuni neurologice.
Daca tensiunea arteriala are valori normale as indica o radiografie de coloana cervicala si un consult ORL si neurologic. O data depistata si tratata cauza simptomele vor disparea si ele.
Succes!

7 răspunsuri:
| alexxaz a răspuns:

Tensiunea! iti trebuie pastile pentru scaderea ei daca e grav.

| Ana213 a răspuns:

Mai mult din cauza efortului se intampla asta.
E normal sa fie asa... ia-o mai incet cu munca.

| lucu a răspuns:

Poate in tampla sau daca il simti in cap e din cauza ca mananci prea multa mancare comandata si la un momendat iti poate pocnii o vena incerca sa mananci mancaruri fiertehappy

| pisoias a răspuns:

Ai probleme cu tensiunea arteriala.Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi urgent la neurolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de varsta si de multe alte lucruri. S-ar putea sa dispara la fel cum a inceput.Mergi la cardiolog, neurolog, fa un Doppler ( ma rog, stie cardiologul ce sa-ti recomande ). Repet, s-ar putea sa fie din cauza stresului si sa dispara de la sine.

| rhytmiser a răspuns:

Hipertensiune?