| anonim_4396 a întrebat:

Cand vine vara hop! imi apar niste bubite pe picioare care ma mananca... mai tarziu se fac cojitze. etc. e ceva cronic deja, dar ce ar putea fi? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Nu stiu ce ar putea fi, dar iti recomand sa mergi la un medic dermatolog, pentru consultatie. De preferat vara, cand iti ies acele bubite. Ti-as putea recomanda unguentul Triamcinolon S, care e bun in aproape orice fel de probleme dermatologice (eczeme, arsuri, etc) si te scapa de prurit (mancarime). Sanatate maxima!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca te pisca tantarii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate din cauza epilatului asa i întampla si unei pritene