| Tadeus a întrebat:

Care a fost primul copil din istoria umanitatii, conform Bibliei?

Funda primul raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandrelu a răspuns:

Cain?

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Yo am fost prymul!

| martzian a răspuns:

Daca te uiti in Geneza 4:1, primul copil, nascut de Eva, a fost Cain. Al doilea, conform versetului urmator, a fost fratele lui, Abel.

| CadavrulVesel a răspuns:

Asta nu este cumva tema ta la religie?

| SweetKissxX a răspuns:

Din coasta lui Adam

| Chikumo a răspuns:

Tadeus tu te plictisesti rau de tot sau ce? cica " funda primul raspuns" si daca e gresit confused? te-ai gandit?

| Tadeus explică (pentru Chikumo):

Daca e gresit nu dau funda