| anonim_4396 a întrebat:

Ce razboi a avut cele mai multe victime, din istoria umanitatii?

3 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Stai sa-l vezi pe al treilea.

| casperboyy a răspuns:

Estimarile spun despre cel de-al doilea razboi mondial ca ar fi facut undeva in jur de 60 de milioane de victime. 20 de milioane soldati si 40 de milioane de civili. Little Boy si Fat Man cele 2 bombe atomice lansate de americani au facut 140.000 respectiv 80.000 de morti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Al doilea razboi mondial a fost cel mai cumplit razboi din istoria omenirii. A avut cei mai multi morti.