| Damian a întrebat:

Care ar fi cea mai rapida metoda sa ma ingras? daca iau proteine pentru sportivi are ceva? eu vreau doar sa ma ingras, nu sa ma fac culturist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TudorProCulturism a răspuns:

Mai exact se numesc suplimente nutritive, iar ce ai tu nevoie pentru a mai pune kg pe tine sunt produsele pentru masa musculara, se numesc gainere si contin proteine + carbohidrati, proteinele se numesc concentrate proteice, sunt 2 categorii diferite pentru scopuri diferite. Sfatul meu e sa mergi la sal 3 zile pe saptamana cate 1 ora macar, ori sa faci o investitie prin care sa cumperi o haltera si o pereche de gantere. Sa iei in greutate acumuland muschi este mult mai benefic si mai placut din toate punctele de vedere. Suplimente la preturi acceptabile, produse in SUA, gasesti pe http://proculturism.com, acolo la categoria suplimente gasesti si o adresa de messenger.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un nutriţionist şi practică un sport.
Pa, pa.

| Reinkaos a răspuns:

Nu. In nici un caz nu lua proteine pentru sportivi, sunt foarte daunatoare organismului. Se pot gasi foarte multe metode de a te ingrasa, daca vrei sa te bazezi pe medicatie du-te la un magazin naturist si intreaba acolo happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Reinkaos):

Proteinele pentru sportivi sunt daunatoare?

Tu GANDESTI inainte sa aberezi?

| Gigiku a răspuns:

Mananca multa carne, oua, bacon, paine, bea multa apa, incearca sa ai un desert dupa fiecare masa. Da, proteinele te ajuta, dar in acelasi timp iti pot deregla si glanda. Mananca u mai mult si de cate ori ai ocazia si o sa te ingrasi happy Eu practic culturism, dar sunt total contra folosirii acceleratorilor de marire a masei corporale (creatina, proteine etc.)

| 009 a răspuns:

Sa mananci bine sa fii tot timpul satul, paine alba, sucuri acidulate, carne de porc, peste gras, mai putina miscare, multe dulciuri(ai grija sa nu faci diabet)paste...cauta si tu pe net Sper ca team putut ajuta!

| RenataG a răspuns:

Ia o luna vitamina c

| ionutk9 a răspuns:

Pai fara sport dulciuri multe iarasi carne preferabil ceafa de porc miscare cat mai putin posibil cam atat

| paulthe1 a răspuns:

Damian nu stiu la ce nutritionist ai fost tu, dar cel de la www.proculturism.com e unul dintre cei mai buni, m-a ajutat sa ma dezvolt fizic, un om in care poti sa te increzi.
Succes!

| Damian explică:

Nu mai vreau nutritionisti ca am fost si mi-au dat un rahat de polen si esenta de gingseng de mi-am borat si matele pe afara

| Demo8k a răspuns:

Nu are nimic. Poti sa iei linistit.