| danaalexa a întrebat:

Daca o persoana in varsta de 70 de ani a facut operatie de cancer mamar si pe analize scrie ca cancerul sa raspandit in restul corpului dar la toate analizele organelor nu este detectat cancerul si persoana va face chimioterapie in cat timp se poate ajunge la moarte avand in vedere ca la varsta de 70 ani celulele se divid greu si cu chimioterapie poate scapa?(faza2-3)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Cred ca unul din medicii care a pus diagnostic a gresit : ori s-a raspandit in tot organismul, ori nu exista; parerea mea e sa repete analizele (daca se poate la un al treilea doctor) inainte de a incepe chimioterapia.

| Roby67 a răspuns:

Nu se poate spune un termen real, fiecare organism reactioneaza altfel. S-ar putea sa traiasca inca multi ani, sau nu. Sunt foarte multi factori care influenteaza asta.
Sanatate!