| Girly97 a întrebat:

Care din procedurile mele de tratament ma oboseste toata ziua si ma face sa ma simt de parca nu mai am chef sa fac nimic?
-TENS
-Ultrasunet
-Laser
-MDF
-CDD?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lipsa de miscare si vitaminele sanatoase.
(drumetii, lagume si fructe coapte, proaspete)

| Girly97 explică (pentru Bula):

Voi aveti impresia ca nu am un stil de viata sanatos dar va inselati. Daca eu inainte sa incep tratamentul ma simteam energica ca de obicei inseamna ca nu fac miscare sau nu mananc fructe?

| Bula a răspuns (pentru Girly97):

Nu suficiente.
Mai ales ca, aceste tratamente - pe langa efectul lor benefic - au si laturi negative asupra organismului.
Am vazut culturisti care "au facut sala" intens, dar s-au obosit foarte tare dupa doar 5 km excursie sau la adunatul recoltei. Organismul si viata e complexa si trebuie "lucrat" in intregime!
Ca urmare, miscarile si vitaminizarile naturale trebuie accentuate!
Dar si cate o doza mare de veselie este necesara, cat mai des!
happy

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa activitatii fizice iti da aceasta oboseala psihica.