| Girly97 a întrebat:

Intrebare rapida: este posibil sa se intample ceva daca am ajuns acasa de la electroterapie in ger? Am facut electroterapie la genunchi dar fiind ger am anulat urmatoarele sedinte pana cand se va mai incalzi... Am facut TENS, ultrasunet si laser. Voi pati ceva daca am fost in ger? M-am incalzit acasa cat am putut cand am venit...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EllaMk a răspuns:

Intrebari mai pertinente nu ai, care sa dovedeasca putina maturitate si logica din partea ta? Ce sa patesti? Nu ai cum sa patesti ceva, singurul lucru este acela ca electroterapia nu va mai avea aceleasi beneficii pe care le promite. In mod normal muschiul stimulat electric trebuie sa isi continue activitatea(contractie-relaxare) intr-un mediu optim recuperarii functionale.

| Girly97 explică (pentru EllaMk):

Nu inteleg de ce te iei de mine... Mai bine nu mai intreb nimic de acum incolo si renunt la TPU pentru ca toti sunt oricum rai si nepoliticosi... Pentru o intrebare simpla atata harmanaie?!

| EllaMk a răspuns (pentru Girly97):

De fiecare data ti-am raspuns frumos, in detaliu la intrebarile pe care le-ai pus. Dar am impresia ca te lauzi, paradoxal, cu o problema de sanatate, ceea ce nu mi se pare normal. De fiecare data spui ca TENS este minunat, ca fizioterapia este asa si pe dincolo. Alte intrebari nu ai decat legate de aceasta problema a ta, care slava Domnului, nu este nimic grav. Pe de alta parte, pui intrebari ca sa iesi in evidenta sau sa te simti bagata in seama mai degraba, in loc sa pui mana sa iti cauti pe internet ce inseamna problema ta, care ar fi complicatiile in cazul in care exagerezi cu efortul, cu statul in frig, care sunt factorii exogeni si endogeni ce contribuie la agravarea problemei sau la ameliorarea ei.

| Girly97 explică (pentru EllaMk):

Pai cum sa caut pe Internet intrebarea mea daca nu se gaseste nimic oricum? Eu stiu foarte bine ce se gaseste si ce nu se gaseste pe Internet! Chiar si asa, oricat de stupide ar fi intrebarile trebuie sa intelegi ca esti membru TPU iar acest site este pentru intrebari si oricat de banale ar fi, trebuie sa fim amabili cand dam raspunsuri si sa ne pastram calmul.

| EllaMk a răspuns (pentru Girly97):

Nu s-a agitat nimeni. Unele intrebari se mai pun si cu calm, insa tu le percepi cum vrei, le citesti pe ce ton vrei. Si eu stiu foarte bine ca despre problema ta se gasesc foarte multe informatii pe internet. Dar lenea e cucoana mare... ti-am mai zis eu cum e cu intrebarile tale. O seara faina!