| Ho1 a întrebat:

Care e cea mai usoara metoda de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Exclus înfometarea!
Mergi pe o alimentaţie săracă în calorii,consumă fructe şi legume, evită prăjelile, grăsimile, consumă lactate degresate, hidratează-te cu minim 2 l de apă pe zi.
Evită sedentarismul, mulţă mişcare!
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Consultarea unui nutritionist.

Sanatate!

| Weider a răspuns:

Sport draga mea, sport. Te-am pupat pe frunte.

| Ironicnαme a răspuns:

Bună!
1. Mănâncă supă de legume, fără ouă. Puţină sare adăugată, spune-i mamei tale, sunt sigură că ştie reţeta clasică.
2. Practică un sport. Cum ar fi : Handbal, Basket. Slăbeşti şi te înalţi.
3. La şcoală trebuie să mănânci 2 sandwich-uri cu castravete şi Almete şi un măr verde.
4. Acasă, după ce ai venit de la şcoală, mănânci supa de legume.
5. Între mese, poţi mânca un fruct la alegere. (Nu face exces la banane)
6. La ora 17:30 mănâncă ficăţei sau peşte fiert. E gustos, te asigur! (Poţi mânca şi cu salată)
Probabil sportul nu îţi place, dau doar un exemplu, dar fără sport vei slăbi mai greu!
Baftă!

| oprisclaudiu a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai usor ii sa alergi aprox.40 min pe zi si sa nu mananci dupa 6