| ela20000 a întrebat:

Care e cel mai bun remediu pentru cosuri si puncte negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Naturist:

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru puncte negre eu imi fac o data pe saptamana o masca dintr-un albus de ou si o lingurita cu varf de faina de malai; o intind pe fata si o las pana se usuca albusul de ou, apoi imi spal fata cu apa calduta.

| papusica987 a răspuns:

Buna eu de puncte negre scap asa:
fierb apa si apoi stau cu un prosop pe cap deasupra cratitei in care e apa 30 min, apoi le scot punctele negre usor, si dupa imi dau cu malai pe fata si iaurt.
ma spal pe fata cu sapun de bebelus.
ma demachiez mereu si am grija sa am fata hidratata:*
si pe cosuri dau cu pasta de dinti ca sa se usuce mai repedelove struck
la mine functioneaza...