| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai rapid remediu pentru durerea de dinti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Aulin sunt pliculete praf care le pui intr-un pahar sau cana cu jumatate de apa se dizolva bei si in maxim 4-5 minute nu mai ai nimic. mi-e imi trece imediat este cel mai bunlove struck

2 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

O aspirina, zicea medicul meu dentist si vata imbibata in spirt, dar stoarsa fff bine de tot pana nu ramane nimic in ea, apoi se baga in urechea de pe partea care doare acel dinte sau masea si aburii ce se degaja iti vor folosi si daca durerea revine, dupa cateva ore,- un Algocalmin fiola cu putina apa, dar cat mai Rapid la Stomatolog si cred ca tot cu bilet de trimitere daca acel stomatolog este cel de familie. Numai bine, Lucien.

| GreenSky a răspuns:

Un control medical.
Sau ia un calmant pana vei putea ajunge la medicul stomatolog...