| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai rapid remediu pentru durerile de dinti/masele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Un ciocan peste degete te va face sa uiti complet de durerile de dinti.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Pasta de dinti cu nitrat de potasiu si apa de gura cu un continut ridicat de fluor ajuta la tratarea pe cont propriu a dintilor sensibili. Dar nu te astepta ca problema sa dispara a doua zi dimineata. Foloseste produsele recomandate de medicul stomatolog sau de farmacist, timp de cateva saptamani. Daca situatia nu se schimba, consulta neaparat medicul stomatolog! Exista tratamente profesionale pe baza de produse desensibilizante (geluri si solutii speciale).

| zantedeschia a răspuns:

Un stomatolog bun.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dentistu, intr-un sfert de ora te scapa de carie si nu mai ai problemewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antinevralgic seara un extraveral si dormi dimineata te mai doare foarte putin, dar trebuie sa ajungi la stomatolog neaparat ca faci gangrena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Medicul stomatolog are cel mai rapid remediu pentru a calma durerea dentară.
Pa, pa.