| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta, in materie de cauza, dintre o persoana careia ii cade parul fara sa se fi subtiat, si o persoana careia ii cade parul, si s-a subtiat foarte mult?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cand iti cade parul fara sa fie subtiat, este din cauza lipsei vitaminelor si mineralelor din organism.Cand este subtiat, este din cauza permanentului, vopsitului, intinsului cu placa electrica, etc.

| Mixed a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana...
si mie imi cade parul dupa baie...straight facedar nu foarte mult...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Subtierea firului este prima faza duca care urmeaza expulzarea firului de par din folicul (radacina ), remedii:ulei de ricin frectionari 15 minute stat eventual cu el toata noaptea spalat cu un sampon revitalizant de doua ori pe saptamana, efectele se vad dupa 2 luni nu mai devreme.

| lolo. a răspuns:

Foarte normal e daca ai parul lung trebuie sati cad max 100 fire de par pe zi.si asta cu subtiatu e bine ca parul regenereazabig grin