| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Care este costul unui implant dentar (preț pe, un, dinte) in medie? Pentru un material apropiat de culoarea apropiată a dintelui original... Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti poate spune nimeni pentru ca fiecare medic are pretul sau. Pe sotia mea a costat-o 4000 lei complet in partea superioara si fara 4 dinti in partea inferioara. In acelasi oras costa si 5-6 mii lei asa ceva.

| NunuNini a răspuns (pentru Salontanul):

Implanturi? Sau alt fel de lucrare?

| Salontanul a răspuns (pentru NunuNini):

Placi fara implant, scoatere resturi dentare.

| NunuNini a răspuns (pentru Salontanul):

A, de aia a costat doar atat. Diferenta de pret este enorma la un implant. Am si eu un dinte lipsa. Cand mi-a explicat doar procedura, mi-a venit sa o iau la fuga.
https://www.youtube.com/watch?v=TjyYaeK6QI0

| Salontanul a răspuns (pentru NunuNini):

Normal! Uite preturi aici: https://dentocare.ro/implant-dentar/

| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de cabinetul stomatologic, fiecare are preturi diferite. Mie pentru 4 implanturi m-a ajuns lucrarea la 1500 euro, la un cabinet din Constanta.

| Frank51 a răspuns:

Între 500-1000 euro.

| Dismally a răspuns:

Aproximativ 1000 euro, preturile difera de la cabinet la cabinet.

| NunuNini a răspuns:

De 1000 € pe dinte stiu si eu.

| Fabianaa a răspuns:

E destul de costisitor, îți spun de pe acum, dar prețul variază de la cabinet la cabinet. Cel mai bine ar fi sa te informezi printr-o programare la cel mai apropiat dentist.