| xxxx1 a întrebat:

Care exercitii sunt mai eficiente pentru figura(aratatimi si nr de calorii pe care le ard)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CalinBerindean a răspuns:

Cele mai bune sunt cele egale, adica iti antrenezi fiecare parte a corpului egal. Incearca sa mergi la sala acolo o sa-ti explice mai bine in ce consta un antrenament constant si o dieta.

| George_Caleb_1966 a răspuns:

Actualmente este o substanta. Se numeste L'Carnitina si are ca rol trimiterea grasmimilor in muschi si implicit arderea lor foarte rapida. Numai asa se poate modifica in bine geometria fetei sau cu reparatii estetice.

Fara hrana bogata in kalorii seara.

Multe calorii nu ai cu sa arzi crede'ma fara substante ajutatoare...dar poti sa crezi in tine in schib si sa iti schimbi BIOrit'mul adica sport, mese mai regulate si mai nutritive dar cantitativ mai mici. Mult succes.

| Cosmin86 a răspuns (pentru George_Caleb_1966):

Serios? trimite grasimile in muschi? cu ce, cu avionu? laughing

| George_Caleb_1966 a răspuns (pentru Cosmin86):

Carnitina este substanta secretata de ficat tinere, mai exact 200 mg pe zi iar daca nu ai avea asa ceva in corp ai face diverse forme de diabet. Acum poti continua sa razi ca sa nu devii penibil.

| rhino50 a răspuns (pentru George_Caleb_1966):

Geometria fetei sau fiziologia fetei?
Geometria se ocupa cu altcevahappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru George_Caleb_1966):

1. stiu foarte bine ce e
2. exprimarea ta e foarte TAMPITA, e IMPOSIBIL ANATOMIC sa trimiti grasimile in muschi, tu chiar nu ai citit o carte in viata ta?

Cred ca vrei sa spui "transforma grasimile in energie", ceea ce e cu totul altceva, dar aparent esti INCAPABIL sa te exprimi corect sau sa intelegi o IRONIE

| George_Caleb_1966 a răspuns (pentru Cosmin86):

Si in muschi ce se produce ma inteligentule? Chiar trebuie sa vin cu textul luat de pe dex ca sa intelegi ca am zis doar faptul ca grasimile se transforma in energie sau cortexul tau nu "haleste" "altceva".

| Cosmin86 a răspuns (pentru George_Caleb_1966):

Nu ai zis ca "se transforma in energie", ai zis "trimiterea grasmimilor in muschi ", ceea ce anatomic e o mare idiotenie, doar chirurgical se poate ce zici tu