| AvalohAlyn a întrebat:

Care-i cel mai bun antidepresiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sportul

| ALGator a răspuns:

Cind esti cu adevarat cazut in depresie nu mai ajuta gindirea pozitiva. Ar fi:
- un motiv ca sa iesi zilnic din casa (serviciu, scoala, ingrijit copii, ciine) si de activitate fizica de orice fel.
- discutat cu psihiatru pentru ca sa prescrie o terapie care daca nu da rezultat sa se incerce cu antidepresiv.

Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândirea pozitiva, încearcă sa vezi partea buna a lucrurilor și sa te bucuri de lumea asta chiar dacă uneori nu poți.

| leapșa a răspuns:

Ciocolata neagra, muzica happy si iesirile din casa.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Antidepresiv, 100% natural, fără efecte adverse, îmbunătățește memoria, te ajută chiar dacă dormi mai puțin de 8 ore să fii odihnit: https://www.comenziforever.ro/......-plus-ID37

Răspuns utilizator avertizat
| ovidiu29asd a răspuns:

Socializare, iesit din casa, sport