| AvalohAlyn a întrebat:

Care marca de vitamine din farmacii ai incercat-o?
Te-au ajutat? Cat timp ai luat si pentru ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Vitaminele sa le iei din farmacie sub forma de pastila ii o porcarie. Prietena mea a luat asa si s-a ingrasat foarte mult si acum nu mai poate slabi inapoi, chiar daca a renuntat la vitamine, pe care le-a luat prescrise de medic, adica nu a luat cate au incaput in ea si alandala.
Problema era ca vitaminele trebuie luate din alimentatie si foarte foarte rar luate efectiv din pastile/pastile efervescente.
Eu, de exemplu, mananc mere multe si beau lamaie cu apa. Pe langa acestea, multi ardei si rosii.
Acum cum vine imediat iarna, cele mai sanatoase sunt: ceapa, usturoiul si hreanul de consumat, zilnic.
Pofta buna!

| Donsavas a răspuns:

Vitaminele ajuta doar dacă la analize se observa anumite dereglari, lipsuri altfel nu se asimilează, se elimina.