| LittleDrop a întrebat:

Care pot fi cauzele unei dureri in partea din spate a capului, deasupra urechii drepte si durerea coboara pana la gat? Am luat deja Ibuprofen 600 si degeaba. Nici nu stiu la ce doctor sa merg. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare a fi un torticolis. Mergi la medicul de familie, iti va recomanda pe langa antiinflamatorul oral, un unguent antiinflamator si, probabil, un decontracturant. In 4-5 zile durerea va incepe sa se amelioreze.

| teodora200004 a răspuns:

Si pe mine ma doare acolo happy Eu am spasmofilie [lipsa de calciu si magneziu]. Ar fi bine sa faci niste analizewinking Si sa stii ca iei degeaba pastilele, toti nu-ti trece happy Sigur ai si tu spasmofilie, incearca sa mananci cat mai multe lactate; du-te la farmacie si ia-ti niste calciu efervescent, mie imi trece cand iau calciu! love struck Te pup si sper sa te faci bine!

| LittleDrop explică (pentru teodora200004):

Si daca am alergie la calciu ce pot lua? straight face

| teodora200004 a răspuns (pentru LittleDrop):

Pai nu stiu happy Cum sa ai alergie? Adica ai nevoie de calciu in organism, in oase, in sange. straight face Nu inteleg cum poti fi alergica happy Mananca multe lactate happy

| Rosalyn a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Daca nu ai avut in copilarie, e posibil sa fie oreion. Este o boala pe care o faci o data in viata, daca ai avut deja este posibil sa fie vorba de o alta infectie sau spasmofilie. Cel mai sigur este sa mergi la un medic. Nu lua pastile aiurea pentru ca pot avea efecte neplacute. Sper ca o sa te simti mai bine in curand!winking