| chiftelutacrocanta a întrebat:

Care stie o cura de detoxifiere buna si sanatoasa care sa-mi regenereze ficatu rinichii sangele tot? cat tine aceasta detoxifiere? ce sa mananc ce sa beau cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cure sint la greu, ideea e sa bei multa apa plata si ceai (NU "sau ceai") si sa maninci ca la regim, chestii cit mai usoare - gratar simplu, orez fiert, piure de cartofi, mamaliga, salate, cit mai putine chestii grase si procesate, fara prajeli. Ideal ar fi sa iti faci analize si sa discuti cu un nutritionist pentru o dieta adecvata.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Nu iti pot recomanda nimic, mergi la nutritionist. Depinde foarte mult de organismul tau, ce regim ai avut pina acum, in ce parametri te afli, ce activitati ai...

| Florentina9210 a răspuns:

Mergi la medicul nutritionist.

| Anonimuserr a răspuns:

Cumpără Hepatoprotect Forte 2 pastile pe zi.
DE asemenea poți cumpara Fortifikat Forte.
Alege una din astea 2.
Păi mănânci normal, consumi legume fructe.

| kyliejenner a răspuns:

Mergi la nutritionist