| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt simptomele clare de leucemie? durerile sunt mari?
se trateaza in ziua de azi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Smerix a răspuns:

Eu am avut un var care a avut leucemie, avea 5 ani[D-zeu sa-l odihneasca].Ii cadea parul, nu avea deloc imunitate si stiu ca il durea corpul.Nu erau dureri mari pentru ca mereu ma jucam cu el si nu parea ca are.In ziua de azi, pentru un tratament 100% trebuie sa mergi in alte tari.Stiu ca in Romania nu se poate trata. Poate in nu stiu cati ani, sa speram, si in Romania, leucemia si celelalte boli incurabile sa poata fi tratate.