| razvansteel a întrebat:

Care sunt simptomele nevrozei ...parca numai imi simt fruntea si e amortita si am niste furnicaturi pe la tample...ce oi avea? vreau raspunsuri serioase happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Nu nevroza e prima de luat in calcul. Poti avea multe lucruri, nu neaparat grave. De ce nu mergi la medic, pentru un diagnostic corect?

| razvansteel explică (pentru Empathizer):

Am fost si mi-a zis ca nu am nimic mda u ce zici

| Empathizer a răspuns (pentru razvansteel):

E posibil sa nu ai nimic grav. Totusi, un consult oftalmologic si cateva analize uzuale nu au ce sa strice. Dintre analize sa nu lipseasca hemograma, fierul seric, calciul seric total, calciul ionic seric, fosfataza alcalina, magneziul seric, fosforul seric (acesta se face cu plata, nu e decontat de CAS).

| AlbaAura a răspuns:

Probabil esti alergic la ceva.Nevroza este o boala psihica, nu are nimic in comun cu simptomele tale. Poate sa fie si o nevralgie datorata curentului sau aerului conditionat.O electroencefalograma este indicata in cazul in care amorteala pe care o acuzi persista.Incearca si o cura cu vitaminele B1, B6 SI B12.Eu te sfatuiesc totusi sa faci un consult medical la un medic de specialitate in vederea depistarii daca este cazul a unor probleme cerebrale deficitare.Sa auzim de bine si sanatate!