| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Cat costa o operatie de platfus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Evită operația prin a corecta piciorul plat folosind:

- Masaj
- Kinetoterapie
- Administrarea de vitamine
- Mers mult în picioarele goale, mai ales pe nisip sau teren neregulat
- Administrarea de antiinflamatoare dacă apar dureri
- Încălţăminte comodă, cu talonete

| Iote a răspuns:

Exista operatie pentru platfus?
Stiam ca nu. Solutia ar fi talonetele. Care... nu stau in sandale. Pentru femei, solutia e incaltamintea cu toc de minim 4 cm. Nu numaidecat "cui", poate fi si ortopedic.

| FrumosulThau10 a răspuns:

Intreaba un doctor