| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un aparat dentar fix cu chestiile alea care se lipesc de dinti transparente? conteaza si varsta, nu? eu am 17 ani.deci pretul, cat este pretul? laughing si am auzit ca la facultatea de stomatologie ti-l pune gratis... e adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pentru a-ti monta un aparat dentar fix, stomatologul iti polizeaza dintii in locul unde vin placutele de sustinere, asta te predispune la durere la cald si rece, la carii dentare. Costa 20 mil. vechi pentru fiecare maxilar.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cam 4000 lei pentru ambele maxilare.Fiica prietenei mele de 18 ani si-l-a pus acum. Dar depinde si de dentist.Fiecare cu tariful lui.

| camelia1812 a răspuns:

In orice caz e scump... da 4000 lei mi-a cerut si mie dentistul dar am zis ca mai caut pentru ca mi se pare exagerat de scumpbatting eyelashes

| Adela50 a răspuns:

Nu ti-l pune gratis.
Aparatul transparent este in jur de 3. 000 de euro, iar cel normal in jur de 1. 000 de euro.Depinde daca te intelegi cu medicul si iti pune breketii reutilizabili este mai ieftin, dar nu cred ca o sa gasesti.

| Georgex12 a răspuns:

Gasesti aici niste preturi : http://www.teddycare.ro/tarife/